• /
  • Midyat-Hasankeyf Gezisi

Mardin Artuklu Üni.

Midyat-Hasankeyf Gezisi

MİDYAT- HASANKEYF GEZİSİ

 

Gezinin  ilk durağı Mardin'e yaklaşık 100 km uzaklıktaki 1610 yıllık Süryani Ortodoks Manastırı "Mor Gabriel (Deyr'ul Umur)" dir. Yaklaşık yarım saat sürecek olan manastır gezisinden sonra Midyat merkeze geçilerek Mardin mimarisinin özelliklerini bünyesinde barındıran ve Mardin'de çekilen dizilere ev sahipliği yapan Midyat Konuk Evi gezilecektir. Gümüşçüler çarşısında serbest zaman verildikten sonra Midyat'ta öğle yemeği verilecektir. 

 

Öğle yemeğinin ardından Ilısu Barajı suları altında kalmadan önce belki de son kez görme şansı elde edebileceğiniz Hasankeyf'e doğru yola çıkılacaktır. Yaklaşık 45 dk sürecek olan yolculuktan sonra Hasankeyf çarşısı, El-Rızk Cami, Zeynel Bey Türbesi, Taş Köprü gibi tarihi mekanlar gezilerek Dicle Nehri kıyısında bir çay molası verildikten sonra Diyarbakır'a doğru yola çıkılacaktır. 

 

*Gezinin gidişatına ve uçak saatlerinin uygunluk durumuna bakılarak Diyarbakır'da tarihi surlar ve Hasan Paşa Han'ı ziyaret edilebilir. 

 

Önemli Notlar:

 

-Gezi ücretine;

Ulaşım

Rehberlik hizmeti

Giriş ücretleri (Mor Gabriel Manastırı, Midyat Konuk Evi)

Öğle yemeği dahildir. 

 

-Geziye katılmak isteyen katılımcıların kongre kayıt formunun "Midyat- Hasankeyf " bölümünde yer alan KATILMAK İSTİYORUM seçeneğini işaretlemeleri ve aynı gün uçakla dönmek isteyen katılımcıların dönüş biletlerini Diyarbakır'dan almaları rica olunur. Gezi otobüsü Diyarbakır'dan sonra Mardin'e geri dönecektir.

 

Gezi Ücreti: 95 TL

T.C. Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü